Zece goluri și spectacol total în Liga Campionilor, City și Bayern au prima șansă la calificare!

Real Madrid a terminat la egalitate cu Manchester City, 3-3 (2-1), marţi seara, pe stadionul ”Santiago Bernabeu”, într-un meci spectaculos disputat în prima manşă a sferturilor de finală ale Ligii Campionilor la fotbal.

Pentru campioana en titre au înscris Bernardo Silva (2), Phil Foden (66) şi Josko Gvardiol (71), în timp ce pentru madrileni au punctat Ruben Dias (12, autogol), Rodrygo (14) şi Fede Valverde (79). Manşa secundă va avea loc la Manchester, pe 17 aprilie.

Arsenal şi Bayern Munchen au încheiat și ele nedecis, 2-2 (1-2), marţi seara, la Londra, în prima manşă a sferturilor de finală.

”Tunarii” au fost conduşi multă vreme, prin golurile marcate de Serge Gnabry (18) şi de Harry Kane (32 – penalty), dar au obţinut un egal, graţie reuşitelor lui Bukayo Saka (12) şi Leandro Trossard (76).

Echipa antrenată de Thomas Tuchel nu va putea conta în returul din 17 aprilie pe fundaşul canadian Alphonso Davies, suspendat. (agerpres)