Weekend fast pentru fotbaliştii arădeni: Man a marcat pentru Parma, după cinci luni de pauză!

Weekend fast pentru fotbaliștii arădeni, trei dintre ei trecându-şi numele pe lista marcatorilor. În primul rând, Dennis Man a înscris din nou în tricoul Parmei după cinci luni de zile. Atacantul de 23 de ani al emilienilor a înscris în victoria cu 4-1 cu Pordenone, echipa de pe ultimul loc din Serie B. Arădeanul a marcat pentru 2-1, în minutul 67, precedenta reuşită a sa fiind tot împotriva lui Pordenone, în succesul cu 4-0 din tur. Cu 28 de puncte, Parma a urcat până pe locul 11, la patru puncte de un loc de baraj pentru promovarea în Serie A.

În Liga 1, alţi foşti doi utişti, Adrian Petre și Florin Purece au înscris şi ei în același meci, Farul – Voluntari 3-0. Adi Petre a ratat și un penalty, astfel că a rămas la cota şapte goluri stagionale pentru echipa lui Gică Hagi, în timp ce Purece e la prima reușită a campionatului. Trupa lui Hagi e tot mai aproape de play-off, iar cei doi arădeni pot contribui la o clasare cât mai bună.