Viitorul şi Macea dau baraj pentru a ajunge în careul de aşi al Cupei! Felnac – Zăbrani, duel din semifinale

Asociația Județeană de Fotbal Arad a rezolvat ecuaţia semifinalelor Cupei României, după ce în penultimul act au acces cinci echipe, Zăbraniul din postură de “lucky team”. Fiindcă în precedentele tururi şi Voința Macea şi Viitorul Arad au fost şi ele norocoase, numele celor trei echipe au fost introduse într-o urnă separată și în urma tragerii la sorți, două dintre ele au fost trimise să mai joace un meci de baraj înainte de a accede în penultimul act. A rezultat un duel de Liga a V-a, Viitorul Arad – Macea, ce se va disputa pe 4 mai, de la ora 17:30, pe terenul din Sînleani.

Semifinalele sunt programate pe 18 mai, într-o singură manşă

Câștigătoarea o va întâlni pe teren propriu, în semifinale, pe Șoimii Șimand, în timp ce Victoria Felnac și Victoria Zăbrani își vor disputa cealaltă semifinală. Ambele întâlniri vor avea loc pe data de 18 mai, de la ora 17:30. Așadar, semifinalele se vor juca într-o singură manșă la Sînleani sau Macea, respectiv Felnac. Dacă după 90 de minute se consemnează scor egal, se vor juca prelungiri, iar dacă egalitatea persistă, se va trece la executarea loviturilor de departajare.