Viitorul lui „Gio” Catanzariti a pătruns în careul de aşi al Cupei României

Duelul de Liga 5-a dintre Viitorul Arad şi Voința Macea, baraj pentru accederea în semifinalele fazei judeţene din Cupa României la fotbal, le-a revenit gazdelor. Echipa lui Giovanni Catanzariti s-a impus cu 2-1 pe terenul din Sînleani, profitând de finalul excelent de primă repriză, cu goluri marcate de Adi Popa, în minutul 39 și Flavius Bulboacă, în minutul 45. Macea a redus din handicap în partea a doua, prin Ștefan Ardelean, în minutul 63, dar nu a mai avut forţa să egaleze. Viitorul a jucat în formula: Dagău – A.Popa, Brozbic, P.Pavel (A.Pop), Mezo, Gîdea (Teckes), Bulboacă, Vezan (A.Catanzariti), D.Mitu (F.Pavel), Cotuna, Vidac.

Așadar, Viitorul obține calificarea pentru semifinala cu Șoimii Șimand, ce va avea loc pe 18 mai, de la ora 17:30. Tot atunci se vor înfrunta, în cealaltă semifinală, Victoria Felnac și Victoria Zăbrani. Pregătită de Flavius Pavel, Viitorul Arad este și lider autoritar în seria B a Ligii a V-a, urmând să facă pasul, din sezonul viitor, spre primul eșalon județean.