VICTORII PENTRU SEBIŞ ŞI UTA II, ÎN ETAPA DIN LIGA A III-A

Etapa a doua a eşalonului trei a debutat azi, cu primele meciuri. În seria a patra, Naţional Sebiş a confirmat startul bun de campionat şi a câştigat cu 1-0 în meciul de acasă, cu CSM Şcolar Reşiţa, gol marcat cu capul de Suciu, în minutul 41. Acelaşi Suciu a văzut roşu imediat după fluierul de final al primei reprize, după ce ar fi lovit un adversar. În inferioritate numerică în partea a doua, gruparea lui Călin Cojocaru a apărat cu succes avantajul minim, adăugându-şi încă trei puncte în clasament. Sebişul a evoluat în formula: Fișteag – Rosenblum, Stupu, Cârstoiu, Siminic – Avramescu, Suciu – Susan (90 Basic), Mihuța, Iuga (90 Clej) – Săulescu (84 Ciocan).
O victorie mult mai confortabilă a obţinut UTA II pe terenul echipei secunde a prim-divizionarei Pandurii. Restanţi după etapa inaugurală, când au cedat în faţa rivalei ACS Poli, puştii UTA-ei s-au dezlănţuit la Rovinari. Wild, în minutul 16 şi Ignea în minutul 31 au înscris pentru 0-2 la pauză, pentru ca Ghergar să stabilească scorul final, de forfait, după exact o oră de joc. UTA II a început cu : Stanciu – Iova, Wild, Celea (22 Lazăr), Copaci – Dobrean, Coadă (75 Pop) – Ghergar (60 Moza), Covaci, Ungurianu – Ignea (87 Toma).
Mâine, de la ora 17, intră în iarbă şi a treia divizionară arădeană din “C4”, nou promovata Gloria Lunca Teuz Cermei, care are meci greu la ACS Industria Galda.