VICTORIE CATEGORICĂ ÎN PRELIMINARIILE CM 2018: ARMENIA – ROMÂNIA 0-5

by Florian Popa

România s-a impus categoric în fața Armeniei, 5-0, într-un meci care a fost decis după primele 12 minute. România a început bine și a marcat în minutul 3, din penalty, prin Bogdan Stancu. La faza premergătoare, Malakian a fost eliminat pentru henț. Detalii aici

Adi Popa, în minutul 10, și Răzvan Marin, în minutul 12, au majorat scorul, iar România se desprinde în câștigătoare. Detalii aici

Scorul pauzei, 4-0, a fost stabilit de Nicolae Stanciu, care a marcat cu un șut din mijlocul careului.

După pauză, „tricolorii” nu au mai forțat și au marcat doar o dată, prin Chipciu. Acesta a primit o pasă perfectă de la Marin și a marcat cu un șut de la 10 metri.

Pe final, Daum l-a introdus și pe Dorin Rotariu, care a debutat în tricoul primei reprezentative cu numărul 10 pe tricou.

Tot în grupa noastră, Muntenegru a învins azi în meciul împotriva Kazahstanului, 5-0.