Utistul Raul Stanciu a marcat în amicalul naționalei U17 cu Republica Moldova

Utistul Raul Stanciu are treabă la naționala de fotbal U17 a României, care a trecut sâmbătă cu 4-1 de Republica Moldova în amicalul disputa la Centrul Național de Fotbal Buftea. Tânărul mijlocaș al arădenilor a înscris ultimul gol al întâlnirii, în minutul 86, după o pasă primită de la Stoian.

Fotbalistul din Socodor nu a fost titular și a intrat pe gazon în minutul 65 în locul lui Popa, care a deschis scorul în minutul 16. Celelalte goluri ale „tricolorilor” au purtat semnătura lui Alexandru Stoian (43) și Iustin Doicaru (70).Pentru oaspeți a punctat Marius Lutenco (62).

Cele două formații se vor întâlni din nou astăzi, de la ora 11, tot la Buftea. Acțiunea din această perioadă este ultima pentru „tricolori” înainte de Turul de Elită din luna martie, care va fi găzduit chiar de România.