Utistul Negoescu a marcat golul victoriei României U19 cu Israelul!

Reprezentativa de fotbal U19 a României a reușit să se impună în ambele partide amicale cu Israel, 2-0 și 1-0, singurul fotbalist al UTA-ei convocat remarcându-se de fiecare dată. Dacă marți, Claudiu Negoescu a pasat decisiv la reușita cu numărul doi a lui Andronache, aseară, mijlocașul lateral al lui Laszlo Balint a înscris în minutul 87 unicul gol al meciului. „Nego” a beneficiat de o cursă de 70 de metri făcută de Niță și o pasă care l-a găsit demarcat în marginea careului mare, de acolo şutând plasat, la colţul lung. Negoescu nu a mai fost titular, la fel ca în primul test, intrând pe teren în minutul 41.

România U19 a jucat în formula: 1. Borbei – 2. Ciontea, 3. Sîrbu (Cpt.) (14. Nicolae, 36), 6. Gergely, 5. Amzar (19. Lazar, 58) – 4. Trifan, 10. Popescu (17. Pintilie, 75) – 7. Andrei (15. Negoescu, 41), 8. Covalciuc (13. Ciobanu, 58), 11. Bodișteanu (20. Niță, 58)– 9. Andronache (18. Tudor, 83)