Utistul Miculescu a fost integralist în remiza naţionalei de tineret, din Maroc

România U21 continuă să pregătească turneul final al Campionatului European de fotbal, unde este gazdă. Micii „tricolori” pregătiţi de Florin Bratu au remizat cu Maroc, în deplasare, scor 2-2. Dragoş Albu și Birligea au marcat pentru România, care a condus la pauză cu 1-0, dar apoi a fost întoarsă în doar câteva minute, pentru ca pe final să reuşească egalarea. Omul amicalului cu Finlanda, utistul David Miculescu a fost integralist pentru naţionala de tineret.

Ca și la UTA, „decarul” arădenilor a alternat pe cele două benzi, remarcându-se printr-o bună disponibilitate la efort. România U21 a jucat în formula: Târnovanu – 5. Telcean (4. Leca, 54), 6. Screciu (cpt), 22. Farcaș, 20. A. Dumitrescu – 8. Dr. Albu, 21. Grameni – 10. Cîmpanu, 19. I. Stoica, 18. Miculescu – 9. Markovic (11. Baiaram, 46).