Utistul David Miculescu a debutat la naţionala de tineret în eşecul cu Mexic

România U23 a pierdut, sâmbătă, în fața reprezentativei similare a Mexicului, scor 0-1, într-un amical disputat de „tricolori” în cantonamentul preolimpic din Marbella, Spania. Unicul gol al partidei a fost marcat de Ricardo Angulo, în minutul 76. Utistul David Miculescu, 20 de ani, și-a făcut debutul pentru naționala de tineret în minutul 77, când l-a înlocuit pe Ciobanu, de la Viitorul, fără însă să reuşească ceva notabil. Pentru selecţionata condusă de Nicolae Dică urmează o ultimă partidă amicală premergătoare Jocurilor Olimpice de la Tokyo, cu Australia, marţi, 8 iunie, de la ora 21.

România a evoluat cu Mexic în componenţa: 12. Aioani – 2. Boboc, 6. Manea, 16. Nedelcu (17. Grigore, 88), 19. Velisar (15. Rațiu, 78) – 10. Cîmpanu (9. Ganea, 61), 8. Marin (Cpt.) (22. Perianu, 88), 7. Popescu (18. Dulca, 61), 11. Ciobanu (5. Miculescu, 78), 20. Mățan – 21. Costache.