Utistul Cristian Mihai a bifat o jumătate de oră în victoria României U20 cu Cehia

România U20 a debutat în nouă ediție a turneul amical Elite Legue cu o victorie, scor 2-0 în fața Cehiei. Pentru „tricolorii” antrenați din această vară de Costin Curelea au marcat Eduard Radaslavescu (min. 35) și Doru Andrei (min. 65). În meciul de la Târgoviște, la care a asistat și președintele FRF, Răzvan Burleanu, a jucat, începând din minutul 61 și Cristian Mihai. Tânărul mijlocaș central al UTA-ei l-a înlocuit pe Sfaiț, fotbalistul Salernitanei.  În prelungiri a intrat pe teren și Ionuț Pop, fundaș central crescut de Viitorul Arad, cu jocuri în Liga a III-a la Gloria Lunca Teuz Cermei, înainte de transferul la Corvinul Hunedoara.  În competiție mai sunt angrenate Italia, Germania, Portugalia, Anglia, Polonia și Norvegia.

În prelungiri a intrat și Ionuț Pop, fundaș central crescut de Viitorul Arad

După victoria în fața Cehiei, „tricolorii” U20 vor înfrunta reprezentativa similară a Portugaliei. Partida este programată marți, 12 septembrie, de la ora 21:30. România U20 a evoluat în formula: 1. Popa-cpt. – 19. Strata (21. Boțogan 90+1′), 4. Duțu, 15.  Rimovecz, 17. Șuteu – 18. Szilagyi, 6. Ciuciulete (3. Pop 90+1′), 10. Radaslavescu (11. Andrei 61′) – 8. Musi (7. Bodișteanu 75′), 9. Trică (25. Cojocaru 75′), 14. Sfaiț (20. Mihai 61′)