Utistul Conte a fost căpitan integralist pentru Guineea și în victoria cu Bermuda

După ce a învins Vanuatu cu 6-0, naționala Guineei a trecut cu 5-1 de Bermuda, în al doilea amical disputat la Jeddah (Arabia Saudită) în cadrul competiției amicale FIFA Series. Utistul Ibrahima Conte a fost din nou căpitan integralist. Fundașul UTA-ei a fost chiar protagonist al fazei ce a rupt practic echilibrul, când Leverock a fost eliminat în prelungirile primei reprize, după ce i-a aplicat o lovitură lui Conte.

După 1-1 la pauză, Guineea a marcat de patru ori în partea a doua. Pentru Guineea urmează în luna iunie două partide din preliminariile Cupei Mondiale din 2026, în deplasare cu Algeria și pe teren propriu cu Mozambic.