UTIȘTII AU FĂCUT SPECTACOL LA NAȚIONALĂ

Reprezentativele sub 18 ani ale României și Republicii Moldova s-au înfruntat din nou la Piatra Neamț, în meci revanță, după 1-0 în primul joc. Selecționerul Costel Enache a apelat la toți trei jucători ai UTA-ei: Adrian Petre, Man și Tănase. La 0-2, Petre a înscris din penalty, Man a dat golul de 3-2, s-a făcut 4-2 la capătul unei acțiuni colective la care a contribuit și Tănase, iar Petre a închis tabela la 5-2, cu o lovitură de cap. Petre și Tănase au fost integraliști, iar Man a fost înlocuit cu 20 de minute înainte de final. Doar Man a fost înlocuit de Enache, cu 20 de minute înainte de final pe motive tactice. Meciul a fost destul de încins, cu trei cartonașe roșii, unul în contul tricolorilor și două primite de moldoveni.