Utiştii, aşteptaţi cu torţe de suporteri! Absenţe importante duminică, în UTA – Dinamo

Victoria incredibilă de la Iaşi, obţinută cu două goluri marcate în prelungiri, a fost pansamentul perfect pentru coşmarul trăit sâmbătă, când „roș-albii” au pierdut cu FC Argeș în aceeaşi manieră,  cu două goluri încasate în ultimele minute, după ce au reuşit să deschidă scorul. Suporterii „Bătrânei Doamne” au apreciat atitudinea şi jocul echipei în partida din Dealul Copoului şi şi-au aşteptat favoriţii în noapte, la Aeroportul din Arad. Charterul delegației arădene a aterizat aseară târziu, în jurul orei 22:30, iar zeci de ultrași au făcut spectacol. Au aprins torțe, au scandat și s-au bucurat împreună pentru victoria de la Iaşi. Jucătorii trebuie să arhiveze însă rapid succesul din Moldova, căci duminică, ora 20:45, au meci de foc, la Arad vine Dinamo! În efectivul UTA-ei se întorc Roumpoulakou, care şi-a ispăşit etapa de suspendare și Benga, iertat de Comisia de Disciplină după eliminarea directă din meciul cu Argeşul.

Revin Simo şi Benga, Erico şi Hora – absenţi! Fabbrini şi Răuţă – suspendaţi, apare Sorescu

Fundaşul UTA-ei a primit doar o etapă de suspendare şi astfel, va putea juca împotriva „câinilor roşii”. Nu o vor putea face însă Erico Da Silva, suspendat pentru cumul de cartonaşe şi Hora, accidentat, atacantul arădenilor urmând să revină pe teren abia la mijlocul lunii viitoare. Absenţe importante şi la Dinamo, tot pentru cumul de cartonaşe, Fabbrini şi Răuţă, doi oameni importanţi în linia mediană. În schimb, Jerry Gane îi are din nou la dispoziţie, pe Puljic, Anton sau Nemec, reveniţi în echipă după accidentări încă de la meciul cu Gaz Metan, în vreme ce căpitanul Deian Sorescu, suspendat cu Mediaşul, îşi va lua locul în primul „11”! (foto: gsp.ro)