UTA s-a „încălzit” cu Ineul, înainte de Poli

După Beliu, unde a inaugurat noul stadion al divizionarei locale din Liga a V-a, UTA a disputat marţi, în Sânicolau Mic, un nou test săptămânal. Adversara „roş-albilor” a fost CS Ineu, jucându-se trei reprize a câte 30 de minute. S-a terminat 5-0 pentru UTA, care a marcat prin Miculescu, Pop, Petra, Vădrariu şi Cipri Rus.

Ionuţ Popa a folosit trei echipe diferite, în fiecare repriză: UTA (prima repriză): Orlic – Dan, Benga, Copaci, Suslak – Cubleșan, Hrezdac, Coulibaly, Janos – Popa, Miculescu; UTA (repriza a doua): Zamfir – Costin, Manea, Copaci, Suslak – Mateucă, Isac, Oprea, A. Iuga – Petra, Pop; UTA (repriza a treia): Orlic – R. Iuga, Manea, Benga, Copaci – Oprea, Coulibaly – Costin, Petra, Vădrariu – Rus.

Altfel, biletele de acces pentru sectorul oaspeţilor, la derby-ul de sâmbătă, cu ASU Poli, se vor putea achiziţiona doar în ziua meciului, la intrarea sectorului destinat acestora, de pe stadionul Dan Păltinişanu. Preţul unui bilet este de 10 lei. Suporterii arădeni au anunţat, deja, că fac deplasarea la Timişoara cu autocarele, întâlnirea având loc sâmbătă, ora 8:30, în faţa stadionului UTA.