UTA pierde cu elvețienii, în ultimul amical din Turcia

Roş-albii au întâlnit astăzi FC Aarau, formaţia de pe locul secund din liga a 2-a elveţiană. Miculescu a deschis scorul pentru UTA, însă până la pauză Avdyli şi Schneider au întors scorul pentru elveţieni. Laszlo Balint a început în formula: Iacob – Baravykas, Benga, Medimorec, Shlyakov – Isac, Batha – Roger jr., Ubbink, Miculescu – Laukzemis. În actul secund au mai evoluat: Balauru – Dima, Erico, Vukcevic, Passaglia, Ongaro, Otele, Dangubic. Au fost primele minute pentru Ongaro şi Otele după semnarea contractului cu UTA. Amândoi au avut câte o oportunitate de a marca, însă execuţiile lor au fost blocate.

Miculescu a deschis scorul, debuturi pentru nou veniți

S-a terminat 2-1 pentru elvețieni și arădenii încheie cantonamentul cu o victorie, 2-1 cu gabonezii de la AS Pelican și două înfrângeri, 1-4 cu ocupanta locului 7 din Jupiler League (Belgia), Charleroi și eșecul din seara asta. Sâmbătă, echipa va pleca către România, acolo unde va pregăti primul meci pe puncte al anului, în compania Gaz Metan Mediaş. (uta-arad.ro)