UTA – FC Braşov se joacă duminică. Meciul va fi la TV

Meciurile UTA-ei sunt preferate de Digi Sport, astfel că „roş-albii” vor putea fi urmăriţi la TV şi împotriva celor de la FC Braşov, într-unul din derby-urile etapei a 25-a din Liga a II-a. După disputele de la Brăila, cu Reşiţa, acasă şi de la Mioveni, arădenii au ocazia să câştige încă trei puncte importante, într-o partidă programată duminică, 19 martie, ora 11 şi televizată în direct de Digi 1. În tur, UTA pierdea dramatic cu 3-2, cu două goluri încasate în prelungiri, după ce în minutul 90 avea 2-1 pe tabelă! Arădenii au contestat, atunci, în termeni duri arbitrajul, penalty-ul acordat gazdelor dovedindu-se gratuit.
Înaintea acestui meci, foarte important în ecuaţia luptei la promovare, UTA e pe doi – loc promovabil direct, cu 45 de puncte, în vreme ce Braşovul ocupă locul 4, cu 42 de puncte. Astfel că partida de la Şiria se anunţă foarte interesantă şi disputată. O victorie a UTA-ei ar fi esenţială şi în contextul în care principala urmăritoare, Sepsi, are meci pe terenul liderului Juventus.