UTA câștigă la scor de tenis amicalul de la Pecica, cu divizionara terță Progresul

UTA s-a impus cu 6-0 în amicalul de astăzi de la Pecica, cu divizionara terță Progresul. Roș-albii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, prin Ariel Lopez, iar avansul s-a mărit considerabil după pauză, când Mircea Rednic a introdus piesele grele. Au mai înscris, pe rând, Micovschi (53), Fabry (68), Luckassen (70), Omondi (78) și Ezekiel Imoh (84). UTA a început meciul în formula Iacob – Diogo, Benga, Iurasciuc, Lopez – Pedro, Freitas – David, Morar, Pop – Tudorie. De pe bancă au mai intrat, pe parcurs: Kucher – Căpușă, Stolnik, Conte, Trif, Vulturar, Micovschi, Fabry, Omondi, Imoh, Luckassen și Stahl.

Rednic a putut vedea la treabă și utiștii împrumutați la Pecica, însă nici unul dintre ei nu a ieșit la rampă. Dan Stupar și Bogdan Bozian au început cu: Gakos (Burtic 46) – Moraru, Nasiru (Gomboș 55), Arsene (Szep 70), F.Nortey (Pașca 66) – Shiaondo (Wild 46), A.Iuga – M.Salka (Matyus 68), L.Bodri (Bozian 55), I.Pop (Bănățan 68) – Borcea (Pașcalău 46).

UTA se pregătește pentru meciul din etapa a 5-a a play-out-ului din Superliga, urmând să joace luni, ora 19, în deplasare cu Petrolul Ploiești, formație pregătită de Laszlo Balint. Progresul Pecica va juca tot acasă, sâmbătă, de la ora 17, cu Gloria Lunca Teuz Cermei. Meciul va conta pentru etapa a 4-a din play-out-ul seriei a 8-a din Liga a III-a.