UTA bate Poli, în Liga a III-a! Rezultatele etapei şi clasament

Derby-ul vestic al echipelor secunde de la Poli şi UTA a fost tranşat de arădeni, câştigători cu 2-0 pe arena Calor din Timişoara. Cu întăriri venite de la prima echipă, “alb-roşii” şi-au asigurat cele trei puncte prin golurile marcate în prima repriză de Vlad, în minutul 19 şi Toma, în minutul 27. Încă pe ultimul loc în “C4”, tinerii utişti obţin o victorie preţioasă, care îi mai apropie de plutonul din partea inferioară a clasamentului. UTA II a început duelul de pe Bega în formula: Mara – D.Lazăr, Iuga, Copaci, Dinculescu – Dobrean (86 Mandache), Dan – Costin (81 Coadă), Toma, Vlad – Stahl (65 Ghergar).
În schimb, Gloria Cermei se întoarce cu mâna goală din deplasarea de la Becicherecul Mic Jimbolia. Arădenii au făcut un meci bun, dar au fost taxaţi în minutul 64, Niţă marcând unicul gol al disputei, scor final 1-0. Cermeiul a început în formula: Rusu – Vereș, Petrache, Cotoc, Suslak – Coșa (76 E.Varga), Nistor, Șiclovan, Aldan – Bulza (68 Diarra) – Sulea. Eşec cu care trupa lui Aslău rămâne în partea a doua a clasamentului.