UTA a remizat cu FCSB, în manșa tur a semifinalei Ligii Elitelor U17

UTA a remizat cu FCSB, scor 2-2, în prima manșă a semifinalei Ligii Elitelor U17. Arădenii au jucat pe teren propriu în fața a aproximativ 400 de spectatori, pe care i-au făcut fericiți în minutul 30, atunci când Țăroi a deschis scorul. Din păcate, UTA nu a reușit să intre cu avantaj la cabine, pentru că oaspeții au restabilit egalitatea cu trei minute înaintea pauzeu. Putea să fie și mai rău pentru formația pregătită de Mihai Petcuț și Costel Bogoșel, însă bara i-a salvat pe roș-albi. Totuși, în debutul reprizei secunde, FCSB a reușit să preia conducerea pe tabelă, dar pentru puțin timp.

Dragoș a înscris cu o lovitură de cap în urma unui corner și reușita sa avea să fie ultimul gol din această partidă. Calificarea în finală se va decide peste o săptămână, la baza ARCOM din capitală. UTA a început meciul cu Roșu – Felea, Indreica, Groza, Ștef, Șiclovan, Rusu, Leca, Țăroi, Dragoș, Huc. Au mai jucat Marinescu, Calotă, Centye, Ilie și Baba.

În Liga Elitelor U14, UTA a pierdut în deplasare cu Academia de Fotbal Viitorul Cluj, scor 3-2. Arădenii au înscris cele două goluri prin Pelău și Oraș. Mircea Aslău a aliniat următoarea formație: Pasquale – Cătană, Popov, Istrate, Pelău, Vârciu, Achim, Oraș, Benea, Buțiu, Muntean. Au mai intrat Bociort, Rus, Sandu și Remetea. Weekendul viitor, UTA va primit vizita celor de la CFR Cluj, în etapa 20 a Ligii Elitelor U14.