UN BARBAT A FOST AMENDAT PENTRU UN METRU CUB DE LEMNE

Poliţiştii de la Poliţia oraşului Sântana au depistat un bărbat, care comercializa ilicit material lemnos.

Bărbatul, de 38 de ani, a fost depistat ieri pe raza localităţii Sântana, în timp ce oferea spre vânzare, dintr-o căruţă, cantitatea de 1 m3 material lemnos pentru foc din specia fag, fără a deţine aviz de însoţire pentru acesta.

Conform Legii nr. 171/2010, bărbatul a fost sancţionat contravenţional cu suma de 2.000 de lei, iar materialul lemnos a fost ridicat în vederea confiscării.