TROFEUL „SPORTUL PENTRU TOTI” A REUNIT LA FILEU 20 DE ECHIPE

Un număr de 20 de echipe de volei, 12 feminine şi 8 masculine, au participat în Polivalenta arădeană la a şasea ediţie a Trofeului „Sportul pentru Toţi”, organizat de CS Fan Arad, DJTS Arad şi Fundaţia Ideea. Competiţia feminină, una foarte strânsă şi spectaculoasă, a revenit echipei din Bekescsaba, care s-a impus cu 2-0 în finala cu CSS Bega Timişoara Under 18, în vreme ce o altă echipă din Bekescsaba a câştigat meciul pentru bronz, cu a doua echipă a celor de la Bega.

La masculin, podiumul a fost ocupat de ProVolei Arad seniori, câştigătoare cu 2-0 în finală, Continental Timişoara şi ProVolei juniori, 2-1 în finala mică cu Fan/Ideea Arad. Festivitatea de premiere a fost oficiată de Liliana Nica, metodist DJTS şi Ştefan Gog, preşedintele CS Fan, participanţii fiind răsplătiţi cu medalii, diplome şi cupe. Turneul internaţional de la Arad a mai fost onorat de echipe din Lipova, Oradea, Deva şi Reghin.