Trei medalii naționale pe tatami pentru CSM Arad. Bogdan Georgescu este campion la U14!

Secția de judo a CS Municipal Arad s-a întors cu rezultate excelente de la finala Campionatului Național de la Sibiu, desfășurată în weekendul recent încheiat. Astfel, la categoria de vârstă U14, Bogdan Georgescu a devenit campion național la categoria 46 de kilograme, Rareș Roșca a luat bronzul la 60 de kilograme, iar Melisa Roșca s-a clasat pe locul 5 la categoria 32 de kilograme.

Sportivii sunt pregătiți de antrenorii Gabriela Botaș și Ionel Lazăr. La categoria Under 16, Karin Vasii a urcat pe a treia treaptă a podiumului și a cucerit medalia de bronz la 44 de kilograme. Sportiva este pregătită de antrenorul Lazăr Loghin.

O altă sportivă a antrenorului de la CSM Arad, Alesia Șiclovan, legitimată la Club Judo Lazăr Loghin, a cucerit argintul la U16, categoria 40 de kilograme.