TIGARI DE CONTRABANDA DESCOPERITE DE POLITISTII ARADENI

Poliţiştii Biroul de Ordine Publică au depistat ieri în trafic,  un bărbat care transporta ilegal, cu un autoturism, 32.000 de  ţigarete.

Bărbatul, în vârstă de 33 de ani din Timişoara, a fost oprit în trafic, în jurul orelor 18.30, în municipiul Arad, iar la controlul efectuat, în autoturism au fost depistate 32000 de ţigarete.

Întreaga cantitate de ţigarete a fost reţinută în vederea confiscării, iar pe numele timişoreanului a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă.

Acţiunea a beneficiat de sprijinul de specialitate al DIPI.