Poliţiştii Biroul de Ordine Publică au depistat ieri în trafic, un bărbat care transporta ilegal, cu un autoturism, 32.000 de ţigarete.
Bărbatul, în vârstă de 33 de ani din Timişoara, a fost oprit în trafic, în jurul orelor 18.30, în municipiul Arad, iar la controlul efectuat, în autoturism au fost depistate 32000 de ţigarete.
Întreaga cantitate de ţigarete a fost reţinută în vederea confiscării, iar pe numele timişoreanului a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de contrabandă.
Acţiunea a beneficiat de sprijinul de specialitate al DIPI.