Sorin Rădoi, secundul lui Rednic: ”S-a resimțit absența sa, sperăm să revină la următorul meci”

La conferința de presă de după Sepsi – UTA 1-0, Sorin Rădoi (38 de ani), secundul lui Mircea Rednic, s-a declarat dezamăgit de modul în care a pierdut echipa arădeanăm  în prelungiri, după o execuție perfectă a lui Aganovic.

”A fost o înfrângere pentru noi. Păcat că am pierdut în penultimul minut de prelungiri. Puteam să scoatem un punct. Am avut ocazie imediat. Un meci se poate câștiga sau pierde dintr-o fază fixă. Am avut multe oportunități, chiar o bară și încă o ocazie mare, la ultima fază.

Știam că întâlnim o echipă bună, omogenă. Știam că dacă le vom da spațiu, riscăm să avem probleme mari. Am încercat să-i contracarăm exact cu aceleași arme. Îmi pare foarte rău pentru suporterii care au venit, pentru că știu că iubesc foarte mult această echipă”, a susținut Rădoi la finalul meciului de la Sfântu Gheorghe.

De asemenea, cel delegat să se ocupe de pregătirea jucătorilor arădeni la acest meci a susținut că s-a simțit din plin lipsa antrenorului principal al echipei, Mircea Rednic, care se află în prezent în recuperare după infarctul suferit în meciul cu FCSB.

”Această pauză (n.r. a echipelor naționale) care vine ne prinde foarte bine. Lipsa lui Mircea Rednic s-a resimțit, pentru că el are o experiență în fotbal. Simte foarte bine lucrurile.

Noi sperăm ca dânsul să revină cât mai repede. Sperăm ca după această întrerupere să revină. Vom vedea cum decurge recuperarea, pentru că a trecut prin momente dificile.

Atunci când ai o întrerupere poți să-ți lucrezi automatismele și să reglezi tot ce nu a mers bine”, a mai spus Sorin Rădoi, în cadrul conferinței de presă.