SOIMII PANCOTA AU CASTIGAT AMICALUL CU GLORIA ARAD.DE MAINE IN CANTONAMENT LA GYULA

by webeditor

Desfăşurat sâmbătă pe terenul Şega meciul amical dintre Şoimii Pâncota şi Gloria Arad s-a încheiat cu victoria divizionarei ligii secunde cu scorul de 2-1, la pauză scorul fiind egal 1-1. Meciul a început cu o tatonare de ambele părţi, elevii lui Dan Cuedan având şi o primă greşeală care a dus la deschiderea scorului, o neînţelegere între Issa şi Suciu la mijlocul terenului şi scorul este 1-0 pentru Gloria prin Florea în minutul 17. În minutul 25 vine şi egalarea prin Pantea cu capul, după ce Dubeştean nimereşte bara. Golul victoriei vine de la Mihai în minutul 68 după o fază lucrată de pâncotani.

„Încă nu am o formulă de start, am 5-6 jucători, propriu zis axa de care mă pot baza dar mai sunt în căutare de formule şi tactici de joc. L-am folosit pe Ugoceanu, un jucător venit de la şcoala de fotbal Marcel Băban din Jimbolia, deja s-au şi făcut actele pentru un îmrumut al juniorului, avem acum şi jucători sub 21 de ani” a declarat Dan Cuedan, antrenorul Şoimilor.

Ojoc, jucătorul adus de la Coştuleni, din Republica Moldova nu a fost ţinut în lot chiar dacă a jucat toată partida, s-a considerat că pentru postul pe care joacă, mijlocaş, este acoperire. Polgar, Cuedan, Staicu şi Morar s-au antrenat separat.

Iată formaţia utilizată: Pașcalău, Pantea, Lengyel, Cruşoveanu, Siminic, Suciu, Ojoc, Issa, Băd Dubeștean, Sălăjan,

Au mai jucat: Irimia, Ugoceanu, Viţu, Bulzan, Huţanu, Mihai, Maghici, D. Mitu