SOIMII PANCOTA A CAPOTAT LA SATU MARE. VEZI REZULTATELE ETAPEI 4 DIN LIGA 2

by Calin Moga

Ieri şi astăzi au avut loc meciurile rundei 4 din cadrul Ligii 2 seria B. Etapa a fost deschisă vineri seara, timişorenii în postură de gazde s-au impus cu 2-1 în faţa celor de la Caransebeş. Pentru arădeni meciul mai important a fost al Şoimilor din Pîncota care au făcut deplasarea la Olimpia Satu Mare, o echipă ce nu mai marcase până în această etapă. Pîncotanii au deschis scorul în prima repriză prin Sălăjan, şut de la 12 metri. După pauză sătmărenii au reuşit două goluri la distanţă de 5 minute prin Bujor şi Iuhas, care a transformat un penaltz acordat la un henţ în careu. În minutul 64 atacantul Feher a înscris dintr-o foarfecă, portarul Paşcalău fiind fără reacţie.Fostul utist Laso, actualmente la Satu Mare, a avut o altercaţie cu antrenorul Cosmin Bodea, în minutul 60 cînd a fost schimbat şi nemulţumit a tras cu mingea direct în antrenorul apostrofat. Ultimul sfert de oră al partidei este la discreţia gazdelor, jucătorii lui Dan Cuedan nereuşind nimic şi Olimpia Satu Mare aduce prima victorie celor 500 de spectatori prezenţi pe o vreme ploioasă.

ACS Poli Timişoara – FC Caransebeş 2-1