Șoimii Lipova și Corvinul au remizat în amicalul disputat pe „Motorul”

Aflată în cantonament la Arad, Corvinul Hunedoara a disputat miercuri un meci amical cu Șoimii Lipova, pe „sinteticul” de pe „Motorul”. S-a terminat 1-1, ambele reușite venind pe finalul primei reprize. Susan a marcat în minutul 38, direct dintr-o lovitură liberă de la 20 de metri, dar la următoarea fază, Bradu a egalat pentru hunedoreni cu un șut plasat de la marginea careului. Ritmul a fost bun și în repriza a doua, cu ocazii mari mari în dreptul divizionarei terțe arădene, semnate de Sabău, D.Pop I și Gavrilă.

Pentru echipa lui Florin Maxim și Dinu Maghici – candidată la promovarea în Liga a II-a, Curtean l-a întins serios pe Buta cu un șut puternic. Adrian Abrudean a folosit următoarea distribuție: Poiană (46 R. Buta) – Cristiu (46 Clej), S.Sabău (70 Petruț), A.Popa (46 Giosu), Pamfile – Gavrilă (70 Nagy), Petruț (46 D. Pop I), Susan, Bulza (46 D. Rusu) – Jichici (46 Modan), Popovici (70 Jichici) .