SOIMII LIPOVA FACE PRIMUL PAS GRESIT ACASA, 1-1 CU VICTORIA ZABRANI

Meci interesant astăzi la Lipova, în etapa a opta din primul eşalon fotbalistic judeţean. Gazdele au pierdut primele puncte pe teren propriu din acest sezon, la capătul unui joc disputat, cu două reprize diferite. În prima, oaspeţii s-au dovedit mai insistenţi şi au deschis scorul prin Cosmin Gîlcă în minutul 37, fază la care „şoimii” au solicitat în primă fază ofsaid. Victorioasă pe linie acasă, Lipova şi-a revenit după pauză şi a forţat egalarea, care s-a consemnat în minutul 81, atunci când Bimbo a marcat din careu, după o centrare venită de pe stânga. S-a terminat 1-1 şi ambele echipe se menţin în plutonul fruntaş al Ligii a 4-a. Lipova a început cu: Trifoi – Toc, Ţiţca, Edu, Lăcătuş, Zoica (Bimbo), Cati, Gornic (Biro), Iuga, Pavel (Moisă), Ghergar.

Marius Grad: „Rezultat echitabil”

Am început meciul mai slab, jucătorii mei au fost timoraţi. Am primit un gol la o acţiune în care cred că a fost ofsaid în primă fază, dar nu mai contează. În repriza secundă am jucat bine, ne-am creat ocazii şi am reuşit să şi marcăm. După aspectul jocului este un rezultat echitabil. Se putea mai mult, dar e greu în condiţiile în care mulţi jucători ajung cu greu la antrenamente”, ne-a declarat antrenorul Lipovei, Marius Grad. Cele două echipe acumulează 14 puncte în clasament, fiind despărţite doar de golaveraj, la doar trei lungimi în spatele Gloriei Arad, ocupantă a locului doi. Lipova joacă etapa viitoare la Curtici, în vreme ce Victoria Zăbrani are meci acasă cu Păulişul.