Şimandul va înfrunta liderul Ligii 1 la futsal, în sferturile Cupei României!

Calificată încă din weekend în sferturile de finală ale Cupei României de seniori la futsal, după victoria cu 8-2 în faţa harghitenilor din Remetea, divizionara secundă Şoimii Şimand aştepta să vadă cu cine va juca în următoarea fază. Iar adversară îi va fi nimeni alta decât liderul Ligii I, Autobergamo Deva, meci programat în micuța comună arădeană, la finele acestei luni. Devenii au câștigat greu pe terenul lui CFR Timișoara, scor 3-2 şi vor veni la Şimand!  În celelalte „sferturi” se întâlnesc: Inter Gheorgheni vs. West Deva, Fortius Buzău vs. FK Od. Seciescu și CS United Galați vs. CS Ciorăști.

Până la meciul cu Autobergamo, Şoimii are în acest weeekend un meci şi în Liga Elitelor Under 19, la Timișoara, cu CFR, programat duminică, ora 19, în sala Constantin Jude. Șimăndanii lui Daniel Mărcuș se află pe locul secund în Seria II, cu două victorii și o înfrângere.