Șimandul nu a putut emite pretenții în fieful liderului Ligii 1 la futsal, CFR Timișoara

CFR Timișoara s-a impus autoritar, scor 16-3, în fața celor de la Șoimii Șimand, în cadrul etapei a 5-a a Ligii 1 la futsal. Andrei Cordoș a deschis scorul în minutul 4, însă timișorenii au revenit rapid și au punctat de opt ori până la pauză, prin „dublele” lui Da Silva Anderon, Almeida Souza, Toader și Wellington. Cordoș a mai înscris de două ori pentru „șoimi” în partea a doua, una în care gazdele, cu trei jucători brazilieni în echipă, și-au făcut norma de opt goluri, marcând prin David, Almeida (3), Grosu, Anderson (2) și A. Buhăceanu. Așadar, Șimandul bifează al 5-lea eșec din tot atâtea partide, golaveraj 10-71!

Cordoș a realizat tripla pentru șimăndani

Debutantă pe prima scenă și cu doar doi seniori, echipa profesorului Daniel Mărcuș a evoluat la Timișoara în formula: Darius Găleancu – Narcis Jurj, Andrei Cordoș, Paul Ujoc, Laurențiu Onaca, Dumitru Buruiană, Raul Tomuța, Dominic Cheta și Daniel Mărcuș. Șoimii a scăpat de seria infernală și o găzduiește în weekendul următor pe penultima clasată, CSM Târgu Mureș, și ea fără fără niciun punct în acest sezon.