Şimandul nu a făcut faţă liderului Ligii 1 la futsal: Autobergamo a defilat în sferturile Cupei

Autobergamo Deva s-a impus clar, aseară, scor 18-4, în noua sală a divizionarei secunde Şoimii Şimand, în sferturile de finală ale Cupei României la futsal. Gazdele au dat o replică bună timp de un sfert de oră şi chiar au condus după reușita lui George Pirtea, dar liderul Ligii 1 avea să facă treptat diferenţa, 5-2 la pauză, cu Bozian marcator şi el pentru şimăndani în prima repriză. Antrenorul-jucător al divizionarei terţe de fotbal Progresul Pecica a reuşit „dubla” în partea a doua, dominată autoritar de cei de la Deva, care au dat recital. Pentru Şoimii a mai înscris pe final şi Buruiană. Saasse 3, C.Matei 3, Boldor 3, Toader 2, Kusmodi 2, Hinojossa, Cojocaru, Iszlai, Morariu, autogol și portarul Iancu au marcat pentru Autobergamo.

Suspendat după cartonașul roșu primit cu Remetea, antrenorul Daniel Mărcuș a rămas pe margine la meciul de gală al echipei sale. Şimandul s-a bazat pe următorul lot: Dagău, Miclean – Gherheș, Cl.Ujoc, Ciornei, Pirtea, D.Morariu, Turcuș, Lezeu, Cordoș, Bozian, Roza, Buruiană, D.Ardelean.