Șimandul câștigă la futsal, în Campionatul Național U19. Victorie dramatică cu CSM Deva

Ciuca bătăilor în Liga 1 de futsal, postură însă asumată de conducerea clubului, Șoimii Șimand s-a revanșat în Campionatul Național de Juniori U19. În etapa a patra a din seria a 5-a, formația lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană a trecut cu 6-5 de CSM Deva. Oaspeții au condus cu 3-2 la pauză, dar șimăndanii au revenit în partea a doua și au câștigat pe un final dramatic. Andrei Cordoș a adus bucuria în tabăra „șoimilor” cu reușita de trei puncte, în penultimul minut de joc.

Cordoș a fost cel mai bun om al gazdelor, cu patru goluri marcate, Nădăban și Borod marcând și ei pentru șimăndani. Hordea, Sandu, Cicălău (2) și Budai au marcat pentru formația de la poalele Cetății. Șimandul a evoluat în formula: Năstase – Galeancu, Cordoș, Trif, Tomuța. Au mai jucat: Nădăban, Cheta, M. Ujoc, Ille, Borod, Munteanu.