Șimandul a încheiat turul Ligii 1 la futsal cu un eșec și rămâne penultima în clasament

În runda intermediară a Ligii 1 de futsal, ultima a turului, Șoimii Șimand s-a deplasat la Deva pentru duelul cu ACS West.  Gazdele s-au impus cu 9-3, după un joc controlat destul de clar. Formația lui Dani Mărcuș și Dumitru Buruiană a ținut aproape de adversară în debut, egalând la un moment dat la 1, prin Florian Albu, dar scorul pauzei a fost 3-1.

Devenii s-au distanțat decisiv în repriza secundă: Florea 2, Boda 2, Calfi, Mateescu și Herci 3 au fost marcatorii gazdelor, iar Laurențiu Onaca și-a trecut în cont dubla pentru Șimand.

Șoimii a evoluat în formula: Florin Năstase – Dumitru Buruiană, Florian Albu, Paul Ujoc, Daniel Mărcuș, Laurențiu Onaca, Raul Tomuța, Raul Borod, Dumitru Copil, Patrik Mateuț și Ciprian Balaban.