Șimăndanii lui Daniel Mărcuș au pierdut la scor, în meciurile de futsal din weekend

După prima victorie din istoria clubului în Liga 1 la futsal, 5-4 cu Târgu Mureș, Șoimii Șimand a pierdut la scor în etapa a șaptea de campionat. Și echipa U19 a cedat, 1-9, gol Marius Ujoc, în deplasare, la CSM Deva, după care arădenii pregătiți de profesorul Daniel Mărcuș au fost învinși și mai drastic, cu 12-1, de Mausoleul Mărășești, după ce scorul pauzei a fost 5-0.  Formația din județul nostru a marcat prin Paul Ujoc, în repriza secundă.

Șimandul a avut în cele două deplasări următorul lot: Florin Năstase, Claudiu Ujoc, Paul Ujoc, Dumitru Buruiană, Darius Galeancu, Raul Tomuța, Andrei Trif, Andrei Nădăban, Dominic Cheta, Marius Ujoc, Marius Munteanu și Daniel Daniel Mărcuș. Șimandul e penultima în Liga 1, cu 3 puncte și duminică, 12 noiembrie (ora 18), o găzduiește pe Luceafărul Buzău, formație ce a strâns 6 puncte și e pe poziția a 7-a în clasament.