Șimăndanii au obținut a doua victorie în Liga 1 la futsal, 10-8 cu Mărășeștiul

Șoimii Șimand a obținut în weekend a doua sa victorie în Liga 1 la futsal. În cadrul etapei a 16-a, elevii lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană au trecut cu 10-8 de Mausoleul Mărășești, formație lipsită de doi jucători importanți. Gazdele au profitat și au controlat meciul, deși scorul în final a fost destul de strâns. Scorul pauzei a fost 5-4, iar reușitele ce au decis câștigătoarea au venit în ultimele șapte minute de joc. Cordoș, Albu și Ciornei au marcat câte trei goluri pentru „șoimi”, iar Mărcuș, unul.

Rămân tot ultimii în clasament

Din lotul Șimandului fac parte de săptămâna trecută și Bogdan Burlă și Florin Mateucă, dar niciunul dintre ei nu au putut veni la meciul cu Mausoleul. Așadar, Șimandul ajunge la 6 puncte, dar tot rămâne ultima în prima ligă. Șoimii a evoluat în formula: Darius Galeancu, Claudiu Ujoc, Andrei Cordoș, Alin Ciornei, Dan Morariu, Florian Albu, Fabian Micula, Dumitru Buruiană, Daniel Mărcu.