Șimăndanii au debutat cu un eșec usturător în Liga Elitelor U19

Șoimii Șimand și-a început parcursul în Liga Elitelor U19 la futsal cu o înfrângere dură. Echipa din județul nostru a cedat cu 2-18 în deplasarea de la Odorheiu Secuiesc, pe terenul formației ce a câștigat fără drept de apel seria a treia regională, cu zece victorii din tot atâtea meciuri și golaveraj 140-21! Băieții lui Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană au condus pe tabelă, cu gol marcat de Andrei Cordoș în primul minut, după care formația harghiteană a controlat autoritar jocul. În partea a doua, „șoimii” au rezistat au luat zece goluri în ultimele nouă minute!

Așadar, eșec usturător la debut pentru șimăndani, care le mai au în serie pe CSM Târgu Mureș și ACS Autobergamo Deva, oaspeții impunându-se cu 5-3 în runda inaugurală. Pe 4 martie, „șoimii” o vor găzdui pe echipa din Târgu Mureș. La Odorheiu Secuiesc au evoluat: Darius Găleancu, Andrei Cordoș, Andrei Trifu, Paul Ujoc, Raul Tomuța, Marius Ujoc, Marius Munteanu, Daniel Albu, Raul Borod, Andrei Ilea și Paul Andru.