Sepsi e prima semifinalistă a Cupei României, azi e derby violet la Timişoara!

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal, după ce a învins-o pe Chindia Târgovişte cu scorul de 2-1 (2-0), marţi seara, în deplasare, la Ploieşti, în primul sfert de finală. Ambele goluri ale echipei antrenate de Cristiano Bergodi au fost cadouri din partea jucătorilor Chindiei: Tiberiu Căpuşă (35) a marcat în propria poartă din centrarea lui Adnan Aganovic, iar Cristian Bărbuţ (40) a punctat după o pasă venită de la adversar, Răzvan Matiş. Daniel Popa (72) a marcat golul echipei antrenate de Emil Săndoi.

Astăzi, ora 17:30, avem FC Buzău – FC Voluntari şi de la ora 20:30, Poli Timişoara – FC Argeş. Joi, ora 20:30, se încheie faza sferturilor, cu duelul dintre CSU Craiova şi ACSO Filiaşi.  Partidele sunt transmise în direct de posturile de sport ale Digi, Look și Telekom.