Sebişul a ratat victoria în prelungiri. Rezultate şi clasament în „C4”

Etapa a a 22-a din C4 nu a fost de bun augur pentru Naţional Sebiş şi Şoimii Lipova.

Echipa lui Cojocaru nu a reuşit decât un egal pe teren propriu, 1-1, în derby-ul cu Şcolar Reşiţa, ratând victoria în prelungiri, când a irosit un penalty, prin Onţel.

Până atunci, Breşneni a deschis scorul în minutul 47, pentru ca Săulescu să restabilească egalitatea în minutul 58. Remiză care nu ajută prea mult cele două combatante, în condiţiile în care Şirineasa a câştigat.

Liderul detaşat al campionatului a făcut scor cu Şoimii Lipova, scor 5-0, întrerupând seria pozitivă din deplasări, a echipei lui Flavius Sabău.

Singura arădeană câştigătoare a fost Cermeiul, 4-0 cu ultima clasată, din Becicherecu Mic, trei puncte cu care alb-roşii se deblochează.

Reuşitele Gloriei au purtat semnăturile lui Sulea, în două rânduri, Sabău şi Berari.

15.Becicherecu Mic 20 0 1 19 4-87 1

Etapa viitoare (20-21 aprilie): Lugoj – Filiaşi, CNP Timişoara – LT Cermei, Becicherecu Mic – Hermanstadt 2, Reşiţa – Băleşti, Ghiroda – Deva, Craiova 2 – Şirineasa, Lipova – Giarmata, Sebiş stă.