SEBISUL A CASTIGAT DRAMATIC CU IGHIU, INEUL A CEDAT IN FATA HUNEDOAREI

Naţional Sebiş şi-a trecut în cont, astăzi, prima victorie stagională din seria a IV-a a eşalonului trei. Trupa lui Călin Cojocaru s-a impus cu 1-0 pe terenul celor de la Performanţa Ighiu, prin golul marcat în minutul 43 de Avramescu, care a şutat de la 25 de metri, forţându-l pe Bodea să boxeze în propria poartă. Velici, în două rânduri şi Rus s-au jucat cu ocaziile în repriza secundă, iar în minutul 90, gazdele au beneficiat de un penalty scos de Fetiţa. Bălaş a executat prost, şutând peste poartă, aducând bucurie în tabăra formaţiei de pe malul Crişului Alb. Cu patru puncte după primele trei etape, Naţional Sebiş a început în formula: Păduraru – Rosenblum, Stupu, Neacșu, Cherecheș – Avramescu, Mihuța – Rus, Velici (84 Călin), Susan – Unguru (72 Lazea).

Bozian i-a executat şi pe zărăndani

CS Ineu încheie o săptămână modestă, eşecul la Ripensia, în Cupa României, fiind dublat astăzi de o nouă înfrângere, de această dată în campionat. Zărăndanii au pierdut pe teren propriu, scor 1-3 (0-1), în faţa celor de la FC Hunedoara, la capătul unui meci în care gazdele au greşit prea mult în defensivă. Ex-sebişeanul Bozian a deschis scorul în minutul 14, avantaj dublat de Drăgoescu, în minutul 62. Meciul a fost relansat cu zece minute înainte de final, atunci când Filimon a marcat din zece metri, după o acţiune rapidă a Ineului. Finalul i-a aparţinut însă aceluiaşi Bozian, care a transformat în prelungiri un penalty scos tot de el. Cristian Sculici a început în formula: Bujor – Kocsis (72 Filimon), Wild, Tudoroiu (46 Zdremţan), Hulbăr – Bier, Tomuț, Ciocan, Stănaia, Huțanu – Cioboată (46 Maşniţă).