Sântana câştigă la Zăbrani şi e lider în Liga a IV-a

Unirea Sântana a câştigat derby-ul de la Zăbrani cu 2-0, goluri semnate de Prică, în minutul 24 şi Martin, în minutul 85. Meciul a fost tensionat, gazdele având doi jucători eliminaţi direct de arbitrul Nicoraş: Paşcu, în minutul 58 şi Bier, minutul 80!

Cu această victorie, trupa lui Dan Cuedan îşi păstrează poziţia de lider şi se distanţează la patru puncte de Zăbrani, depăşită în claament şi de Pecica, care a câştigat şi ea cu 2-0 la Ineu, goluri marcate de Arsene.

Sântana e ca şi campioană de toamnă, mai ales că etapa viitoare se joacă meciul Pecica – Zăbrani, cel puţin una din echipe urmând să piardă puncte în lupta pentru primul loc.

Liga a IV-a, etapa a 12-a: CS Ineu – Progresul Pecica 0-2, Victoria Zăbrani – Unirea Sântana 0-2, AFC 2 UTA – Şoimii Şimand 2-0, Păulişana Păuliş – Victoria Felnac 2-0, ACS Socodor – Victoria Nădlac 13-1, Cetate Săvârşin – Podgoria Pâncota 0-2, CS Glogovăţ – Frontiera Curtici 1-2, Speranţa Turnu a stat.

1.Unirea Sântana 11 9 2 0 44-6 29

2.Progresul Pecica 11 9 1 1 47-6 28

3.Victoria Zăbrani 11 8 1 2 30-13 25

4.Frontiera Curtici 11 7 2 2 27-8 23

5.CS Ineu 11 5 3 3 25-14 18

6.AFC 2 UTA 11 5 3 3 27-19 18

7.Păulişana Păuliş 11 5 2 4 34-25 17

8.Şoimii Şimand 11 5 1 5 26-19 16