S-a reluat Liga a II-a: Godwin a debutat pentru Gloria Buzău, în remiza cu Brașovul

Gloria Buzău a fost la un minut distanță de o victorie prețioasă în primul meci oficial disputat în 2023, pe teren propriu, cu FC Brașov. Partida disputată joi seară în Crâng, prima a rundei inaugurale din acest an, s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, după ce trupa oaspete a reușit egalarea în minutul 90+4, ultimul al prelungirilor arătate de arbitrul Sorin Costreie. Brazilianul Dudu a marcat pentru Gloria Buzău în minutul 34, dar fostul junior al UTA-ei, Zoran Mitrov a egalat cu o lovitură de cap.

În minutul 82, pe teren a intrat și Joseph Godwin. Atacantul nigerian împrumutat de UTA la Gloria Buzău nu s-a remarcat în mod deosebit și riscă să rateze play-off-ul ligii secunde. Elevii lui Adi Mihalcea mai au de jucat acasă cu Unirea Slobozia și în deplasare, la Baia Mare, până la finalul sezonului regulat.