Roşu, în nota UTA-ei: ”Facem tot posibilul să ne menţinem sus”

UTA stă la un punct în spatele celor de la Sepsi Sf.Gheorghe, după etapa cu numărul XXXII din Liga a II-a.

”Mă așteptam la un meci greu, urma să întâlnim o echipă destul de bună, care, în 2017, a avut rezultate pozitive, nu a pierdut decât la Juventus. Ne-au dominat prima repriză, ne-au și dat golul, în timp ce noi nu am avut forță în atac. Am jucat cu Stahl în față, Petre fiind accidentat, am modificat în repriza a doua, l-am scos pe Strătilă pentru a întări atacul cu Piccioni, dar nu ne-am creat ocazii foarte clare. În partea a doua am ajuns cu ceva pericol în careul advers, dar fără situații clare. Am încercat să salvăm măcar un punct, dar nu am reușit”, a spus Laurențiu Roșu după 0-1 la Călăraşi.

Cu șase etape înainte de final, UTA are următorul program: Tărlungeni (acasă, va fi 3-0), Clincei (deplasare), Poli (d), Balotești (a), Berceni (stă fără puncte), Chindia (a). ”Înfrângerea ne doare, dar trebuie să ne gândim că mai sunt puncte puse în joc. Vrem să facem tot posibilul să ne menținem sus, să luăm maxim din meciurile rămase”, a indicat antrenorul principal al roș-albilor.

Sursă: uta-arad.ro