ROMANIA IN GRUPA GRECIEI SI UNGARIEI PENTRU EURO 2016 (UPDATE – VEZI PROGRAMUL)

by webeditor
Please follow and like us:

Tragerea la sorţi pentru preliminariile Euro 2016 a avut loc astăzi, de la ora 13:00, la Centrul de conferinţe Acropolis din Nisa. România e în urna a treia valorică şi trebuie să termine fie pe unul din primele două locuri ale grupei sau să fie echipa cu cele mai multe puncte de pe locul 3 pentru a merge direct la turneul din Franţa.
Adversarele noastre sunt Grecia, Ungaria, Finlanda, Irlanda de Nord, Insulele Feroe.
E primul turneu final de Campionat European la care vor participa 24 de echipe. Franţa, gazda, va participa şi ea în grupe, însă rezultatele nu vor fi luate în considerare în clasament.

Iată grupele:

  • GRUPA A: Olanda, Cehia, Turcia, Letonia, Islanda, Kazakhstan, 
  • GRUPA B: Bosnia, Belgia, Israel, Ţara Galilor, Cipru, Andorra
  • GRUPA C: Spania, Ucraina, Slovacia, Belarus, Macedonia, Luxemburg
  • GRUPA D: Germania, Irlanda, Polonia, Scoţia, Georgia, Gibraltar
  • GRUPA E: Anglia, Elveţia, Slovenia, Estonia, Lituania, San Marino
  • GRUPA F: Grecia, Ungaria,  România, Finlanda, Irlanda de Nord, Insulele Feroe
  • GRUPA G: Rusia, Suedia, Austria, Muntenegru,  Moldova, Liechtenstein
  • GRUPA H: Italia, Croaţia, Norvegia, Bulgaria, Azerbaijan, Malta
  • GRUPA I: Portugalia, Franţa* Danemarca, Serbia, Armenia, Albania

 

Programul Grupei F

Duminică, 7 septembrie 2014
Ungaria – Irlanda de Nord
Insulele Feroe – Finlanda
GRECIA – ROMÂNIA (ora 21.45)*

Sîmbătă, 11 octombrie 2014
ROMÂNIA – UNGARIA (ora 19.00)
Finlanda – Grecia
Irlanda de Nord – Insulele Feroe

Marţi, 14 octombrie 2014
Insulele Feroe – Ungaria
FINLANDA – ROMÂNIA (ora 21.45)
Grecia – Irlanda de Nord

Vineri, 14 noiembrie 2014
Grecia – Insulele Feroe
Ungaria – Finlanda
ROMÂNIA – IRLANDA DE NORD (ora 21.45)

Duminică, 29 martie 2015
Irlanda de Nord – Finlanda
ROMÂNIA – INSULELE FEROE (ora 19.00)
Ungaria – Grecia

Sîmbătă, 13 iunie 2015
Finlanda – Ungaria
Insulele Feroe – Grecia
IRLANDA DE NORD – ROMÂNIA (ora 21.45)

Vineri, 4 septembrie 2015
Insulele Feroe – Irlanda de Nord
Grecia – Finlanda
UNGARIA – ROMÂNIA (ora 21.45)

Luni, 7 septembrie 2015
Finlanda – Insulele Feroe
Irlanda de Nord – Ungaria
ROMÂNIA – GRECIA (ora 21.45)

Joi, 8 octombrie 2015
Ungaria – Insulele Feroe
Irlanda de Nord – Grecia
ROMÂNIA – FINLANDA (ora 21.45)

Duminică, 11 octombrie 2015
INSULELE FEROE – ROMÂNIA (ora 19.00)
Finlanda – Irlanda de Nord
Grecia – Ungaria

*Meciul de la Atena se va juca fără spectatori, din cauza unei suspendări primite de Federaţia elenă..

Facebook Comments