ROLAND NAGY E MULŢUMIT: “AM OBŢINUT TREI PUNCTE MARI”

UTA s-a impus cu 1-0 în deplasare la Luceafărul, dar nu după un joc foarte reuşit. Roland Nagy se declară mulţumit de rezultat şi de cele trei puncte, care aşează UTA pe un trend ascendent. Antrenorul echipei arădene remarcă întreaga echipă, cu un plus, totuşi, pentru noul golgheter al echipei, Adrian Petre, care a bifat a opta reuşită stagională.
”Mă bucur pentru cele trei puncte, câștigate pe terenul unui adversar care încă nu și-a găsit cadența. Știam că formează un grup bun și că au realizat ceva de invidiat aici, îți face plăcere să vezi o asemenea infrastructură și începem să înțelegem că se poate și la noi. Felicit echipa pentru victorie, în special pentru atitudinea din repriza a doua. În prima parte am arătat puțin ca și în meciul cu Pîncota, când ne-am conectat mai greu. După pauză am intrat mai deciși. N-am făcut 2-0 când am avut posibilitatea. Sunt mulțumit de rezultat, legăm a doua victorie, mai avem un hop în săptămâna asta englezească, meciul cu Afumați. Am câștigat trei puncte mari, care ne propulsează mai sus în clasament. Petre e pe un drum bun, mă bucur pentru cum se pregătește, are atitudine, continuitate, e meritul muncii și al dorinței de a se agăța de fiecare joc. Merită felicitat el, și Curtuiuș și toată echipă, a fost mult de alergat. Suntem după două victorii, sperăm că vom avea trei sâmbătă și vom fi agățați acolo sus”, a punctat antrenorul roș-albilor după victoria de la Sînmartin.