Rezultate din turul doi preliminar al Ligii Campionilor

Florentin Matei a marcat al doilea său gol în dubla lui Rijeka cu TNS și a stabilit scorul pauzei (1-0) meciului din Țara Galilor, din returul cu ”Sfinții”, în turul 2 preliminar al UEFA Champions League.

În minutul 41, fostul jucător al Stelei a driblat superb un jucător, a intrat în combinație cu un coechipier și l-a învins pe portarul advers cu un șut fără speranțe. În tur, croaţii s-au impus cu 2-0. După pauză, oaspeţii s-au dezlănţuit şi au învins cu 5-1, ajungând în turul 3 preliminar al UCL.

Liga Campionilor, manşa secundă a turului 2 preliminar:
FC Astana – Spartaks 1-1 (Twumasi ’59 / Vardanjans ’72) – In tur scorul a fost 2-1
Alashkert – BATE 1-3 (Nenadovici ’18 / Gordejschuk ’23, ’25, Volodjko ’78) – In tur scorul a fost 1-1
Vardar – Malmo 3-1 (Grncarov ’66, Barseghyn ’61, Nikolov 90 / Rosenberg ’16) – In tur scorul a fost 1-1
Samtredia – Qarabag 0-1 (Guerrier ’22) – In tur scorul a fost 0-5
TNS – Rijeka 1-5 (Cieslewicz ’69 / Matei ’41, Gavranovici ’54, ’75, Gorgon ’61, Ristovski 64) – In tur scorul a fost 0-2
Vikingur – Hafnarfjordur 0-2 (Lennon ’79, Valdirmarsson ’90) – In tur scorul a fost 1-1
Buducnost – Partizan 0-0 – In tur scorul a fost 0-2.