REVENIRE INCREDIBILĂ ÎN PODGORIE: ŞOIMII PÎNCOTA – TĂRLUNGENI 3-2

Şoimii Pîncota a trăit extrem de periculos în meciul de astăzi cu Unirea Tărlungeni, din play-out-ul seriei a doua din liga secundă. Învinsă miercuri cu 4-0 la Tărlungeni, echipa lui Zsolt Muzsnay se gândea doar la revanşă, numai că braşovenii îşi jucau şi ei ultima şansă la salvare în acest meci. Oaspeţii au intrat în avantaj la pauză, scor 0-1, după reuşita lui Sorin Marin, din minutul 23, gol căzut contrar cursului jocului. La patru minute de la reluare, Pirtea a marcat cu un şut violent, mingea zguduind tranversala şi căzând apoi după linia porţii. După o şansă rarisimă a lui Marius Ion, care a ratat singur cu portarul, Tărlungeniul a trecut din nou în avantaj cu un sfert de oră înaintea finalului, Petra marcând cu capul, după un corner.
Issa a adus victoria în minutul 94!
Şoimii lui Piroş s-au aruncat apoi în atac cu toate liniile, iar Alin Mihai a egalat în minutul 88, cu un şut din 13 metri, lateral stânga. La ultima fază a meciului, în al patrulea minut de prelungiri, Issa a adus victoria cu o reluare din careu, în urma unei recentrări venite de la Gîlcă, scor final 3-2! Revenire incredibilă a Pîncotei, care câştigă dramatic şi rămâne pe loc de baraj. Divizionara secundă arădeană a început meciul în formula: Cr. Irimia – D. Dan, Suciu (65 Alin Mihai), Dubeştean, Siminic – A. Pavel, Issa (cpt.) – Gâlcă, Dragalina, Pirtea – A. Mihai.