Rednic este mulțumit cu egalul: ”Nu am ce să le reproșez băieților, au depus mult efort”

Mircea Rednic (61 de ani), antrenorul celor de la UTA, a tras concluziile la finalul meciului cu CFR Cluj. Acesta s-a declarat mulțumit de rezultatul partidei, 0-0!

Mulțumit. În repriza a doua am fost dominați. Poate i-am lăsat și noi. Au fost multe dueluri pe care 80% le-am câștigat. Prima repriză mai echilibrată. În prima repriză, ei au avut o presiune mult mai mare. Eu zic că putem să fim mulțumiți de acest punct.

Băieților nu am ce să le reproșez. E prima oară când jucăm cu trei pe fund. Ei nu au făcut-o. Am suferit la un moment dat. Mă bucur că echipa a depus mult efort și că nu am luat gol.

Suntem mulțumiți cu acest punct. La mine se apără toată echipa. E greu să câștigi un punct.

Eu sunt mulțumit, totuși am jucat cu CFR. Urmează meciul cu Hermannstadt, vom încerca să câștigăm cele trei puncte”, a spus Mircea Rednic la flash-interviu, la finalul meciului cu CFR Cluj.