Rednic a vrut să scoată echipa de pe teren! Imaginile furiei arădene, de la Pitești

FC Argeș a beneficiat de trei penalty-uri cu UTA, primul ratat de Calcan, următoarele transformate de Garita. Așa au egalat până la urmă piteștenii după ce au fost conduși cu 2-0. Ultimul penalty, acordat în prelungiri, a provocat un scandal imens. Rednic și-a chemat jucătorii la margine și a vrut să scoată echipa de pe teren. Până la urmă utiștii au evitat dezastrul, adică să piardă cu 3-0 la „masa verde”, dacă abandonau meciul în semn de protest, jocul a continuat și Garita a marcat în minutul 90+14!

Avram a confirmat penalty-urile dictate de tandemul Cojocaru-Colțescu

„E o prostie ce a făcut Mircea Rednic aici. N-ai cum să faci așa ceva! E adevărat că e frustrant, dar n-ai cum să faci așa ceva. Ce faci? Ieși de pe teren pentru că se acordă 3 penalty-uri împotriva ta, toate corect?”, a spus Vali Moraru, moderatorul emisiunii „Digi Sport Special”, în direct la TV. Fostul arbitru Marius Avram a confirmat toate penalty-urile acordate de tandemul Cojocaru-Colțescu (VAR)!