Real Madrid şi Bayern sunt ca şi calificate în semifinalele Ligii

Real Madrid și Bayern Munchen au câştigat manșele tur a primelor două sferturi de finală din Liga Campionilor.

Cristiano Ronaldo a fost eroul serii de la Torino, golul doi al portughezului fiind aplaudat în picioare de suporterii italieni.

Real Madrid e ca și calificată în semifinale, după victoria cu 3-0 obținută în fața lui Juventus.

Ronaldo, cu o dublă şi Marcelo au marcat pentru Real, într-un meci în care lui Juve i-a fost refuzat un penalty clar, la scorul de 0-1, la un henţ evident în careu, comis de Casemiro.

Argentinianul Dybala a fost eliminat pentru cumul de galbene, în minutul 65 şi de acolo totul s-a rupt pentru campioana Italiei.

Bayern a obținut și ea o victorie în deplasare, 2-1, deși a avut o misiune grea pe Ramon Sanchez Pizjuan.

Sevilla a deschis scorul la capătul unei prime jumătăți de oră, prin Sarabia, dar nemţii au întors rezultatul după reuşitele lui Navas, aut. şi Alcantara, în partea a doua.

Bayern porneşte, acum, cu prima șansă la calificarea în semifinalele Ligii Campionilor.